תזמורת כלי הנשיפה העירונית באר שבע

ע"ש נסים אלשיך

מנצח התזמורת שלנו:

עו"ד מיכה דוד – מנצח התזמורת

החל את לימודי הנגינה בגיל 4, בלימוד נגינה על פסנתר. בגיל 8 החל ללמוד נגינה על סקסופון בקונסרבטוריון העירוני באר-שבע, שם סיים את לימודיו בהצטיינות, ובמהלכם זכה במספר תחרויות נגינה ובמלגות. במהלך השנים ניגן בתזמורת-הנוער בניצוחו של נסים אלשיך ונמנה בין בוגריה. את שירותו הצבאי מלא כנגן סקסופון וקלרינט בתזמורת צה"ל, וסיים לימודיו בהוראה ובניצוח תזמורות כלי-נשיפה אצל מפקד ומנצח תזמורת צה"ל אותה עת, אל"מ יצחק גרציאני ז"ל.

בין האירועים הבולטים בהם נטל חלק פעיל ניתן למנות את טקס חתימת הסכם השלום עם ירדן, ביקורו ההיסטורי של הנשיא קלינטון בארץ, פסטיבל בינלאומי לתזמורות צבאיות בצרפת, קבלות פנים לעשרות מנהיגי עולם, מסדרים, טקסים ועוד.

בשירות מילואים משרת דוד בהתנדבות בתזמורת צה"ל, כמפקד הרכב וכמנצח.
עם תום שירותו הצבאי פנה דוד ללימודי המשפטים. בשנת 1998 מונה לנהל את מרכז המוסיקה ברמת אביב והיה למנהל הצעיר בארץ, שם לימד וניצח על תזמורת נוער. במהלך השנים לימד נגינה על סקסופון במספר קונסרבטוריונים בתל-אביב והיה פעיל במסגרת פרוייקטים ללימוד נגינה בקרב ילדי אוכלוסיות קשות יום בשכונות בדרום העיר כמו כן, היה בין מקימי אנסמבל בוגרי תזמורת צה"ל בשנת 2000.

לאחר ששב להתגורר בבאר-שבע הצטרף דוד כנגן מן המניין בתזמורת, היה ממקימי "עמותת תזמורת כלי-הנשיפה ע"ש נסים אלשיך" ובשנת 2008 מונה לשמש כמנצח המשנה. בקונצרט חגיגי שהתקיים ב-1 ביולי 2010 מונה דוד כמנצח תזמורת כלי הנשיפה באר שבע ע"ש נסים אלשיך,  עם פרישתו מתפקיד זה, לצד עיסוקו כעורך דין פעיל